Zapraszamy na pielgrzymkę (odwołana)

Szczegółowe informacje poniżej:

Termin: 8 czerwca 2024 r.

Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Sistoryczno-Sakralną po Ziemi Chojeńskiej w dniu 8 czerwca 2024 roku (Sobota ), którą organizuje Symfonia Młodości Fundacja imienia Księdza Lucjana Gierosa.

W ramach pielgrzymki odwiedzimy następujące miejscowości:

Banie– zwiedzanie XIII wiecznego granitowego Kościoła zbudowanego przez Templariuszy, Kaplica gotycka św. Jerzego oraz Baszta Prochowa.

Chojna – Kościół Mariacki z XV wieku, Gotycki Ratusz z XIV wieku, Kościół pod wezwaniem św. Trójcy, który powstał jako część kompleksu klasztoru Augustianów w latach 1290-1388, Baszty i mury obronne miasta.

Moryń –Zwiedzanie zakończymy w przepięknym miasteczku Moryń, gdzie w późno romańskim Kościele świętego Ducha, zbudowanym z ciosów granitowych na planie krzyża, odprawimy Mszę Św. W kościele znajduje się kamienny romański ołtarz z XII wieku, który jest starszy od świątyni o prawie 100 lat.

A na koniec pielgrzymki przewidziany jest pobyt piknikowy  na polu namiotowym Marigold, gdzie będzie pieczona kiełbaska z ogniska oraz grilla, a także gorące napoje (kawa i herbata).

Po wszystkich zabytkach będzie nas oprowadzać bardzo znany lokalny przewodnik, historyk i regionalista. Opieka duchowa i animacja w czasie pielgrzymki – ks. Mariusz Wencławek SDB.

Koszt wycieczki to 155 zł od osoby (w tym 25 zł piknik z grillem i ogniskiem).

Cena zawiera :

  • Przejazd autokarem;
  • Ubezpieczenie OC i NW;
  • Opiekę Przewodnika;
  • Piknik z grillem;
  • Wyjazd około 7.30, powrót około godziny 19.00.

Informacje i zapisy  na pielgrzymkę – Pan Tomek:

numer  tel. 601 725 077

mail: salps@poczta.onet.pl

lub  w Kancelarii Parafialnej  w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 16.00- 17.30, od 18 marca do końca kwietnia z wyjątkiem wielkiego tygodnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce!

Przekaż 1,5% podatku na rzecz dzieci i młodzieży

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą.

Od 2023 roku (podatkowego 2022) za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %.

Nazwa OPP:
SYMFONIA MŁODOŚCI FUNDACJA IMIENIA KSIĘDZA LUCJANA GIEROSA SDB
KRS nr:
0000443963

Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Dziękujemy serdecznie

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych półkolonii. W półkoloniach organizowanych przez Fundację Symfonia Młodości imienia ks. Lucjana Gierosa SDB uczestniczyło w dwóch turnusach 110. dzieci.

Półkolonie letnie dla dzieci '2023

W czasie tegorocznych wakacji Symfonia Młodości Fundacja im. księdza Lucjana Gierosa SDB organizuje dwa tygodniowe turnusy półkolonii letnich dla dzieci:

1. turnus: od 26 do 30 czerwca 2023 r.

2. turnus: od 3 do 7 lipca 2023 r.

Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.

ZAPRASZAMY

Półkolonie zimowe dla dzieci

W drugim tygodniu ferii (od 20 do 24 lutego), pod patronatem Fundacji księdza Lucjana Gierosa SDB organizujemy półkolonie zimowe dla dzieci.

Koszt 250 zł.
Karty uczestnika są do odbioru w kancelarii lub zakrystii po Mszach Świętych.

Półkolonie letnie dla dzieci

W czasie tegorocznych wakacji Symfonia Młodości Fundacja im. księdza Lucjana Gierosa SDB organizuje dwa tygodniowe turnusy półkolonii letnich dla dzieci:

  • 1. turnus: od 27 czerwca do 1 lipca 2022 r.;
  • 2. turnus: od 4 do 8 lipca 2022 r.

Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.

ZAPRASZAMY 

Zimowe półkolonie dla dzieci

W pierwszym tygodniu ferii (od 31 stycznia do 4 lutego 2022 r.), pod patronatem Fundacji księdza Lucjana Gierosa SDB organizujemy półkolonie zimowe dla dzieci.

Koszt 200 zł. Karty uczestnika są do odbioru w kancelarii lub zakrystii po Mszach świętych.

Tak to się zaczęło…

Idea powołania fundacji upamiętniającej śp. ks. Lucjana Gierosa sdb narodziła się w sercu ks. Mariusza Wencławka sdb, gdy został powołany na proboszcza parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie. Formalnym fundatorem został pan Marek Duklanowski, który znał osobiście księdza Lucjana i podzielał racje za utworzeniem Fundacji. 24 października 2012 – został podpisany Akt notarialny powołujący Fundację i powołany pierwszy zarząd. Prezesem został ks. Mariusz Kowalski sdb. W zarządzie był również ks. Dariusz Łokietek sdb oraz ks. Mariusz Wencławek sdb.

W dniu 13 grudnia  2012 Fundacja została zarejestrowana w KRS.

Swoją działalność fundacja od początku skupiła na młodzieży będącej najbliżej dzieła SALESIANUM przy ul. św. Jana Bosko w Szczecinie (Parafia, Szkoła, Świetlica).

Nowa Strona Fundacji

Pandemia Covid-19 przyniosła nam trochę czasu na refleksję nad naszą obecnością w świecie wirtualnym. Szału nie ma, więc próbujemy cokolwiek zadziałać. Proszę wybaczyć, że będziemy wracać do przeszłości. Przyszłość jest przed nami, teraźniejszość w restrykcjach jest mało atrakcyjna, więc została nam przeszłość.