Dziękujemy serdecznie

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych półkolonii. W półkoloniach organizowanych przez Fundację Symfonia Młodości imienia ks. Lucjana Gierosa SDB uczestniczyło w dwóch turnusach 110. dzieci.

Półkolonie letnie dla dzieci '2023

W czasie tegorocznych wakacji Symfonia Młodości Fundacja im. księdza Lucjana Gierosa SDB organizuje dwa tygodniowe turnusy półkolonii letnich dla dzieci:

1. turnus: od 26 do 30 czerwca 2023 r.

2. turnus: od 3 do 7 lipca 2023 r.

Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.

ZAPRASZAMY

Przekaż 1,5% podatku na rzecz dzieci i młodzieży

Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą.

W 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Nazwa OPP:
SYMFONIA MŁODOŚCI FUNDACJA IMIENIA KSIĘDZA LUCJANA GIEROSA SDB
KRS nr:
0000443963

Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Półkolonie zimowe dla dzieci

W drugim tygodniu ferii (od 20 do 24 lutego), pod patronatem Fundacji księdza Lucjana Gierosa SDB organizujemy półkolonie zimowe dla dzieci.

Koszt 250 zł.
Karty uczestnika są do odbioru w kancelarii lub zakrystii po Mszach Świętych.

Półkolonie letnie dla dzieci

W czasie tegorocznych wakacji Symfonia Młodości Fundacja im. księdza Lucjana Gierosa SDB organizuje dwa tygodniowe turnusy półkolonii letnich dla dzieci:

  • 1. turnus: od 27 czerwca do 1 lipca 2022 r.;
  • 2. turnus: od 4 do 8 lipca 2022 r.

Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.

ZAPRASZAMY 

Zimowe półkolonie dla dzieci

W pierwszym tygodniu ferii (od 31 stycznia do 4 lutego 2022 r.), pod patronatem Fundacji księdza Lucjana Gierosa SDB organizujemy półkolonie zimowe dla dzieci.

Koszt 200 zł. Karty uczestnika są do odbioru w kancelarii lub zakrystii po Mszach świętych.

Tak to się zaczęło…

Idea powołania fundacji upamiętniającej śp. ks. Lucjana Gierosa sdb narodziła się w sercu ks. Mariusza Wencławka sdb, gdy został powołany na proboszcza parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie. Formalnym fundatorem został pan Marek Duklanowski, który znał osobiście księdza Lucjana i podzielał racje za utworzeniem Fundacji. 24 października 2012 – został podpisany Akt notarialny powołujący Fundację i powołany pierwszy zarząd. Prezesem został ks. Mariusz Kowalski sdb. W zarządzie był również ks. Dariusz Łokietek sdb oraz ks. Mariusz Wencławek sdb.

W dniu 13 grudnia  2012 Fundacja została zarejestrowana w KRS.

Swoją działalność fundacja od początku skupiła na młodzieży będącej najbliżej dzieła SALESIANUM przy ul. św. Jana Bosko w Szczecinie (Parafia, Szkoła, Świetlica).

Nowa Strona Fundacji

Pandemia Covid-19 przyniosła nam trochę czasu na refleksję nad naszą obecnością w świecie wirtualnym. Szału nie ma, więc próbujemy cokolwiek zadziałać. Proszę wybaczyć, że będziemy wracać do przeszłości. Przyszłość jest przed nami, teraźniejszość w restrykcjach jest mało atrakcyjna, więc została nam przeszłość.