Zapraszamy na pielgrzymkę

Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Historyczno-Sakralną po Ziemi Chojeńskiej w dniu 8 czerwca 2024 roku (sobota), którą organizuje Symfonia Młodości Fundacja imienia Księdza Lucjana Gierosa. W ramach pielgrzymki odwiedzimy następujące miejscowości: Banie, Chojnę i Moryń. Przewidziany jest także pobyt piknikowy na polu namiotowym Marigold.

Szczegółowe informacje poniżej:

Termin: 8 czerwca 2024 r.

Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Sistoryczno-Sakralną po Ziemi Chojeńskiej w dniu 8 czerwca 2024 roku (Sobota ), którą organizuje Symfonia Młodości Fundacja imienia Księdza Lucjana Gierosa.

W ramach pielgrzymki odwiedzimy następujące miejscowości:

Banie– zwiedzanie XIII wiecznego granitowego Kościoła zbudowanego przez Templariuszy, Kaplica gotycka św. Jerzego oraz Baszta Prochowa.

Chojna – Kościół Mariacki z XV wieku, Gotycki Ratusz z XIV wieku, Kościół pod wezwaniem św. Trójcy, który powstał jako część kompleksu klasztoru Augustianów w latach 1290-1388, Baszty i mury obronne miasta.

Moryń –Zwiedzanie zakończymy w przepięknym miasteczku Moryń, gdzie w późno romańskim Kościele świętego Ducha, zbudowanym z ciosów granitowych na planie krzyża, odprawimy Mszę Św. W kościele znajduje się kamienny romański ołtarz z XII wieku, który jest starszy od świątyni o prawie 100 lat.

A na koniec pielgrzymki przewidziany jest pobyt piknikowy  na polu namiotowym Marigold, gdzie będzie pieczona kiełbaska z ogniska oraz grilla, a także gorące napoje (kawa i herbata).

Po wszystkich zabytkach będzie nas oprowadzać bardzo znany lokalny przewodnik, historyk i regionalista. Opieka duchowa i animacja w czasie pielgrzymki – ks. Mariusz Wencławek SDB.

Koszt wycieczki to 155 zł od osoby (w tym 25 zł piknik z grillem i ogniskiem).

Cena zawiera :

  • Przejazd autokarem;
  • Ubezpieczenie OC i NW;
  • Opiekę Przewodnika;
  • Piknik z grillem;
  • Wyjazd około 7.30, powrót około godziny 19.00.

Informacje i zapisy  na pielgrzymkę – Pan Tomek:

numer  tel. 601 725 077

mail: salps@poczta.onet.pl

lub  w Kancelarii Parafialnej  w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 16.00- 17.30, od 18 marca do końca kwietnia z wyjątkiem wielkiego tygodnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce!